2018 metų lapkričio 18 d. nuo 12 val. Zyplių dvare vyko Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos renginys, skirtas kultūrinei savanorystei ir dvarų kultūros puoselėjimui.

Renginyje dalyvavo ir apie savanorystę papasakojo Europos savanorių tarnybos asociacijos „Saltes“ steigėja Akvilė Budreckytė.

Renginio metu dvarų kultūros tyrinėtojas architektas Marius Daraškevičius prtistatė naujausią savo mokslinę publikaciją „Magiškasis kambarys“: gyvybinga ir prisitaikanti vaistinėlės tradicija Lietuvos bajorų namuose (In: Aštuonioliktojo amžiaus studijos. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Visuomenė. Kasdienybės istorija, Tomas 4 (2018), Lietuvos istorijos institutas) bei ta pačia tema skaitė paskaitą Lietuvos dvarų ir pilių savininkams ir valdytojams apie dvarų vaistinėles, dalinosi užsienio šalių patirtimi, kuriose dvarų vaistinėlių tradicija yra pritaikoma edukacinėms ir turizmo reikmėms.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos vykdomas tarptautinis projektas “LEVER” skirtas skatinti savanorystę ir vystyti naujus būdus retai apgyvendintoms vietovėms atgaivinti.

Renginio akimirkos